Ahşap Çatı yapımı Ustası İstanbul

Contact Author
no-image-208

Çağrı Merkezimiz 0530 153 78 60 + 0536 692 51 95

Çatı tamiri çatı aktarma kiremiz değişimi Moloz Taşıma Merkezi Duvar Yıkım Kırım Ustası Nakliyat İşleri
7/24 çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz. çatı tamiri ve yenilemesi için bıraktığınız talep ile birlikte sizlere ulaşarak en kısa sürede tüm bölgelerden ustalarımız keşif için geleceklerdir.Tadilar içerinde duvar yıkım kırım ustalarımız profesyonel ekiplerimiz ile hizmetinizdeyiz. Talep oluşturmak için bize ulaşın.

YAYGIN KULLANILAN VE EKONOMIK OLAN BIR ÇATI TÜRÜDÜR. BU EN BASIT ŞEKILDE DÜZ ÇATI OLABILIR. BU DAHA ÇOK SANAYI YAPILARINDA GÖRÜLÜR. 0530 153 78 60 GSM 1 : 0536 692 51 95.EN YAYGIN UYGULAMA ŞEKLI ISE EĞIMLI ÇATIDIR.

AHŞAP ÇATI

AHŞAP ÇATI

EĞIM, KAR TOPLANMASINI AZALTMAK VE SU SIZDIRMAZLIĞI YÖNÜNDEN TERCIH EDILIR. KAR YÜKÜ YANINDA, BAZI DURUMLARDA, RÜZGAR ETKISI DE ÇATI IÇIN ÖNEMLI OLUR. ÇATININ ESAS TAŞIYICI ELEMANI AHŞAP ÇUBUKLARDAN MEYDANA GELEN KAFES SISTEMIDIR.KAFES SISTEM, AHŞAP ÇUBUKLAR BIR ARAYA GETIRILEREK TEŞKIL EDILIR. ÇUBUKLARIN BAĞLANTILARI DÜŞEY DÜZLEMDE OLUP, KAFES SISTEMLER BIRBIRLERIYLE BAĞLANIR VE BERABER ÇALIŞMALARI SAĞLANIR. ÜZERINDE AYRICA KAFES SISTEMLERI BAĞLAYAN AŞIK DENEN AHŞAP ELEMANLAR MEVCUTTUR. AŞIKLAR EĞILIMLI DOĞRULTUDA MERTEKLERE BAĞLANIR. BUNUN ÜSTÜNE DE ÇATI KAPLAMASI OLARAK AHŞAP TAHTALAR ÇAKILIR. ÜSTÜ ISE ÇATI KIREMITLERIYLE KAPLANIR. İSTENIRSE BU ARAYA BIR IZOLASYON TABAKASI KONULUR. BU ŞEKIL, ISININ TASARRUFU BAKIMINDAN ZAMANIMIZDA ÇOK TERCIH EDILMEKTEDIR. AHŞAP ÇATIKIREMIT YERINE BAZI SANAYI YAPILARINDA OLDUĞU GIBI, ETERNIT VEYA ÇINKO OLUKLU LEVHALAR DA DÖŞENEBILIR. BU HALDE ÇATIYI AHŞAP TAHTALARLA KAPLAMAYA GEREK YOKTUR. BUNUN YANINDA YALITIMI SAĞLAMAK IÇIN BITÜMLÜ LEVHALAR DA SERILEBILIR. BU ŞEKILDE TEŞKIL EDILEN ÇATI, ARA BIR MESNED ISTEMEKSIZIN 8 M GIBI OLDUKÇA BÜYÜK AÇIKLIKLARA KADAR KULLANILABILIR. EĞER BÖYLE BIR ÇATI BETONARME DÜZ DÖŞEME ÜZERINE KONULUYORSA SIK SIK DÖŞEMEYE MESNETLEME YAPILIR. ÇATI EĞIMININ BINA DIŞ YÜZLERINE YAKIN, DIK VE IÇERLERDE DAHA AZ EĞIMLI TERTIPLENMESIYLE ÇATIDA KULLANILABILIR BIR HACIM DE TEŞKIL EDILEBILIR.